Jaki blender kupić?

Budżet

Na początek należy sobie określić ile pieniędzy możemy przeznaczyć na taki sprzęt. Każdy ma inne możliwości finansowe, które oczywiście muszą być brane pod uwagę. Na rynku, gdy chodzi o blendery jest bardzo duże zróżnicowanie, ponieważ tak naprawdę mamy urządzenia, które kosztować będą 25 złotych, ale mamy również takie, które kosztują 1000 złotych. Blender kielichowy czy ręczny To podstawowe różnice, które trzeba brać pod uwagę. Kielichowy blender ma większa moc, ponieważ pracuje na stabilnej podstawie. Ręczny będzie słabszy, ale gwarantuje większa mobilność co oczywiście będzie miało duże znaczenie, gdy chce się z nim wykonywać różne zadania. Jeśli chodzi o blendery kielichowe lepiej poradzą sobie z takimi elementami, które będą szczególnie twarde i będą wymagać naprawdę dużej mocy. .

Moc blendera

Wydaje się, że urządzenia, które mają do 500 W mocy w ogóle nie mają sensu. Oszczędność na prądzie przy takim sprzęcie będzie tak naprawdę minimalna a jednocześnie stracimy bardzo dużo jeśli chodzi o możliwości pracy takiego sprzętu. Urządzenie takie jak blender nie pracuje wiele godzin, dlatego nie ma się co obawiać, że zużywać będzie masę prądu.

Obudowa blendera

Obecnie mamy na rynku różne blendery, które wykonywane są z plastiku czy stali nierdzewnej. Ten surowiec decyduje również o cenie. Tutaj na pewno trzeba brać pod uwagę swoje możliwości finansowe. Jeśli chcemy mieć dobre urządzenie, które będzie trwałe to stal będzie dobra. Jeśli jednak chce się oszczędzać to lepiej wybrać plastik, ale patrzeć na dobrą moc. Regulacja szybkości blendera Jeśli wykonujemy z blenderem różnorakie pokarmy to dobrze będzie sprawdzić czy takie urządzenie daje nam możliwości kontrolowania szybkości pracy i liczby wykonywanych obrotów. Dobrze się stanie, jeśli 3-4 takie regulacje w sprzęcie będą. Konserwacja i mycie blendera Warto sprawdzić jak urządzenie wygląda i czy nie będzie problemów z jego myciem. Dobrze będzie, gdy niektóre elementy te bez silnika będzie można wkładać do zmywarki. W ten sposób mycie stanie się oczywiście zdecydowanie łatwiejsze.