Kiedy terapia sokami jest skuteczna

Pożywienie, jakie zjadamy, zawiera w swoim składzie coraz więcej substancji chemicznych, musimy więc mieć świadomość tego, że nasz organizm nie musi być wcale na to przygotowany. Ponieważ nie produkuje on odpowiednich enzymów, wiele produktów przemiany materii nie jest trawionych ani tak szybko, ani tak efektywnie, jak byśmy tego chcieli.

W rezultacie kumulują się one w organizmie przybierając postać toksycznych złogów stanowiących dla niego poważne zagrożenie. To właśnie one odpowiadają też za szereg chorób cywilizacyjnych. Oczywiście, nie można od nas wymagać tego, abyśmy jedli tak dużo surowych roślin, aby odpowiedzieć w ten sposób na zapotrzebowanie, jakie zgłasza nasz organizm.

Nasza wątroba musiałaby wykonać odpowiednią pracę, a my z pewnością musielibyśmy to odczuć. Na szczęście, istnieje lepszy sposób na to, aby oczyścić organizm, zregenerować komórki i uruchomić proces samoregulacji i samooczyszczania.

Sokoterapia - niezawodny sposób

Sposobem tym jest terapia sokami. Soki z roślin leczniczych często są określane jako esencja natury i nie jest to wcale termin przypadkowy. Okazuje się, że sama definicja soku potrafi być problematyczna, nie brakuje bowiem osób, które definiują w ten sposób również te płyny, w skład których nie wchodzą żadne enzymy. Te są często natlenione, przetworzone i rozcieńczone, zawierają ogromne ilości cukru, a ich producenci często starają się też, aby mieniły się wszystkimi kolorami tęczy.

Zdrowe soki

Te soki, które są dostępne w tak zwanej ogólnodostępnej sprzedaży, są też poddawane obróbce. W konsekwencji tracą czynne substancje odżywcze, a ich skład jest uzupełniany o rozwiązania pochodzenia chemicznego. Powodów do zadowolenia nie mają jednak i te osoby, które chcąc uzyskać soki sięgają po sokowirówki. Podstawowym problemem tych urządzeń jest częstotliwość, z jaką się obracają.

W efekcie wytwarza się wyjątkowo wysoko temperatura, a same soki już w momencie ich przygotowania są utlenione. Niebezpieczne mogą okazać się też wyciskarki i miksery ze stali nierdzewnej, a także urządzenia kuchenne wykonane z części plastikowych, te ostatnie często nie posiadają bowiem żadnych atestów. Jeśli więc mamy nadzieję na to, że terapia sokami będzie rzeczywiście bezpieczna, powinniśmy skoncentrować się przede wszystkim na wolnoobrotowych wyciskarkach do soków.