Poradnik - blendery - jak wybrać? na co zwrócić uwagę?

Pewnie wiele osób zastanawia się nad tym jaki blender wybrać. Trzeba tak naprawdę wiedzieć na jakie parametry należy zwracać szczególnie swoją uwagę. Jak dopasować sprzęt do własnych potrzeb. W wielu kuchniach blender rzeczywiście świetnie się sprawdzi. Dzięki niemu stworzyć można owocowe oraz warzywne koktajle czy kremowe zupy i lody. Będzie idealnie pracował i zagwarantuje nam więcej możliwości niż mikser czy sokowirówka. Obecnie na rynku jest już bardzo wiele różnorakich blenderów, dlatego wybranie spośród nich dobrego urządzenia nie będzie takie proste. mamy przede wszystkim ręczne i kielichowe urządzenia.

Najważniejsze kwestie, na które trzeba zwracać uwagę to moc oraz obroty. Liczy się także rodzaj ostrzy i kielicha. Aby się w tym nie zagubić warto poznać różne opcje jakie są dostępne Tak jak było wspomniane mamy dwa rodzaje blenderów. Ręczny będzie praktyczniejszy, jeśli chcemy wykonywać zadania w różnych miejscach w kuchni. Kielichowy jest stabilniejszy i często mocniejszy, dlatego będzie w stanie zagwarantować nam nieco lepszą wydajność i dlatego będzie przez wiele osób pozytywnie oceniany. Kielichowy blender to również takie urządzenie, które jest często masywniejsze i daje nam nieco więcej możliwość praktycznego wykorzystywania. Nie każdy blender będzie chował do szafki po skończonej pracy, dlatego warto się zastanowić nad takim elementem, który będzie oczywiście wyglądał doskonale. Obecnie tutaj są różne możliwości i warto na nie zwracać uwagę. Producenci przygotowują dla nas takie urządzenia, które estetycznie mocno się zmieniają i tym samym ich możliwości są większe.

Podstawowe parametry

Moc Jest zróżnicowana, przy urządzeniach kielichowych będzie sięgać na 1500 W. W przypadku blenderów ręcznych najczęściej będzie mniejsza. Od mocy zależeć będzie wydajność. Obroty Będzie dobrze, gdy takie urządzenie będzie miało regulowaną prędkość. W prostych modelach mogą być tylko dwa poziomy, w przypadku nieco lepszego sprzęty będzie więcej tych możliwości. Ostrza Oczywiście należy także zwracać uwagę na to jak wykonane są ostrza, ponieważ są one ważnym elementem, i trzeba wybrać dobre rozwiązania, by nie okazało się, że stępią się one po krótkim czasie i nie będą się nadawały do użytku.