RECENZJA VITAMIX'A

Dość długo można szukać dla siebie dobrego blendera. Jak się jednak okazuje Vitamix to urządzenie wyjątkowe, które na pewno jest warte kupienia. Jednak jego wysoka cena może odstraszać. Jeśli jednak uda się zrealizować taki zakup to szybko zobaczymy, że każda wydana złotówka była naprawdę tego warta.

Blender Vitamix to jeden z najlepszych sprzętów na rynku. Jego duża moc 1200 W to szansa na prace, która będzie wyjątkowo wydajna. Do tego mamy również kielich o pojemności 2 L i możemy również przygotowywać sobie doskonałe zielone koktajle. Urządzenie pracuje naprawdę bardzo wydajnie, gwarantuje nam przygotowywanie również takich pokarmów jak zupy, masy gładkie, przygotowywanie siekanych warzyw czy robienie lodów. Może również przygotować dla nas ciasto czy też zmieli ziarna na mąkę. Do miksowania składników suchych oraz takich, które mają podlegać mieleniu mają być stosowane specjalnie przygotowywane kielichy. Inny będzie przeznaczony do składników mokrych. Chodzi o to, by sprzęt pracował naprawdę perfekcyjnie z wyjątkową wydajnością.

Dzięki zastosowaniu osobnych kielichów wszystko jest rzeczywiście dopracowane i każde swoje zadanie blender będzie w stanie wykonywać naprawdę perfekcyjnie. Dlatego do urządzenia można również zakupić komplet przygotowywanych przez producenta kielichów. Mamy również przygotowywane specjalne popychacze, które gwarantują nam przesunięcie produktów w stronę ostrza. Tym samym mamy pewność, że wszystko zostanie przygotowane naprawdę perfekcyjnie i obrobione idealnie. Kielin ma również wygodną miarę, dzięki której będzie można kontrolować czy mamy odpowiednią ilość składników w urządzeniu. Do blendera dostajemy również filmiki instruktażowe, które pokazują nam jak wiele zastosowań może mieć takie urządzenie. Producent ma również dla nas bazę przepisów, które będzie można wykorzystać. Gdy chodzi o mycie urządzenia to po wykonani koktajli warto go przepłukać wodą. Można także takie płukanie wykonać na delikatnych obrotach, wszystko się świetnie wypłuka. Zanim uda się poznać wszystkie możliwości tego urządzenia na pewno minie trochę czasu. Sprzęt jest bardzo wydajny i daje opcji masę, ale trzeba się do niego przyzwyczaić i czasami nieco z nim poeksperymentować, by dobrze go wykorzystać.