Świeże soki dla każdego

Zdrowe śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, dlatego też warto zadbać o to, by dostarczało optymalną ilość energii, witamin i soli mineralnych. Doskonałym rozwiązaniem są soki owocowe, które orzeźwiają i stanowią jednocześnie przysłowiową bombę witaminową.

Soki najlepiej przygotowywać za pomocą wyciskarek, które zapewniają zachowanie wszystkich wartości odżywczych.

Wybór wyciskarki – wbrew pozorom – nie powinien być przypadkowy. Na co zwrócić uwagę planując tego typu inwestycję?

Jak zrobić sok z cytrusów?

Wyciskarka do cytrusów to urządzenie proste w obsłudze, w zasadzie wystarczy przeciąć owoc na pół i włożyć do znajdującego się u góry stożka – sok spływa do specjalnego pojemnika. Warto podkreślić, że pozyskany w ten sposób sok jest pozbawiony pestek i białych skórek, które nadają gorzkawego smaku.

Jakie korzyści daje dobra wyciskarka do cytrusów?

Niepodważalny jest fakt, że sok pozyskany za pomocą wyciskarki jest lepszy niż produkowany za pomocą popularnej sokowirówki. Wpływ na to mają przede wszystkim niskie obroty, które sprawiają, że sok nie zostaje napowietrzony, nie jest też nagrzany, co automatycznie przekłada się na jego jakość i wartość odżywczą. Sok z wyciskarki może być przechowywany w lodówce do jednej doby.

Witaminy w sokach

Na co zwrócić uwagę kupując wyciskarkę do cytrusów?

Podstawową kwestią jest tryb pracy.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje wyciskarek – automatyczne i manualne. Każde rozwiązanie pozwala na uzyskanie pełnowartościowego soku, różnica dotyczy wyłącznie funkcjonowania urządzenia – wyciskarki automatyczne uruchamiają się po włożeniu owoców do pojemnika, natomiast w przypadku urządzeń manualnych niezbędne jest włączenie zasilania do sieci elektrycznej. Ponadto wyciskarki ręczne często posiadają dodatkową dźwignię do wyciskania soku.

Ważną funkcję spełnia także moc – większa moc zapewnia szybszą pracę urządzenia, ponadto w tym przypadku można wyciskać sok z owoców bardzo twardych.

Kolejnym elementem jest pojemnik na sok. Wbrew pozorom istotną kwestią jest wielkość pojemnika, który należy dostosować do potrzeb rodziny.

Ważne jest także to, aby zbiornik był mobilny – wyjęcie elementu pozwala bezproblemowo czyścić zbiornik, a także przelewać sok do szklanek. Dostępne są modele, w których sok spływa bezpośrednio do szklanki, w tym przypadku wyciskarka ma odpowiedni kształt oraz rynienkę umieszczoną na odpowiednim poziomie.

Pojemnik powinien być wykonany z przezroczystego szkła lub plastiku, umożliwiając sprawdzenie ilości wyciśniętego soku oraz jego klarowność.

Uwagę należy zwrócić także na obudowę – najczęściej jest ona produkowana z tworzyw sztucznych i wzmacniana elementami ze stali nierdzewnej lub metalu.